TFF Tahkim Kurulu, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’e 439 bin TL, sarı-kırmızılı kulübe 320 bin TL, Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat’a ve siyah-beyazlı kulübe 400’er bin TL para cezası verilmesini onayladı. Ayrıca, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki’ye 151 bin TL, sarı-lacivertli kulübe ise 522 bin TL para cezası yaptırımı uygulandı.

İstanbul Derbisinde Hesaplaşma Vakti: Fenerbahçe ve Beşiktaş Yarın Karşı Karşıya! İstanbul Derbisinde Hesaplaşma Vakti: Fenerbahçe ve Beşiktaş Yarın Karşı Karşıya!

Futbolcular ve Yöneticilere Men ve Para Cezaları

Yılport Samsunsporlu futbolcu Marius Moundilmadji’ye verilen 2 maç men cezası ve Çaykur Rizespor Kulübü yöneticisi Hasan Türüt’e 30 gün hak mahrumiyeti ve 140 bin TL para cezası da onaylandı.

Kulüplere Seyircisiz Maç ve Para Cezaları

Trendyol 1. Lig temsilcilerinden Bodrum FK’ye 2 resmi müsabakayı seyircisiz oynama ve 136 bin TL para cezası, Teksüt Bandırmaspor Sportif Direktörü Erkan Taşkıran’a ise 3 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 19 bin 500 TL para cezası kararları da Tahkim Kurulu tarafından onaylandı.

Bu kararlar, Türk futbolunda disiplin ve düzenin sağlanması adına atılan adımlar olarak görülüyor ve ilgili tarafların bu cezaları dikkate alarak hareket etmeleri bekleniyor.

Kaynak: AA