Boeing'in açıklamasına göre THY, yeni siparişle kargo kapasitesini 408 ton artıracak.

İzmir’de Elektrik Kazası Sonrası Uyarılar: Tedbir Alınmalı İzmir’de Elektrik Kazası Sonrası Uyarılar: Tedbir Alınmalı

Bu ek 777 kargo uçağı alımı, THY'nin e-ticaretin hızla büyümesi ve dünya çapında verimli ve güvenilir ulaşım ihtiyacı nedeniyle artan kargo hizmetleri talebini karşılamasına yardımcı olacak. THY, yeni kargo uçakları yardımıyla kargo operasyonlarını optimize edebiliyor, maliyetleri azaltabiliyor ve dünyanın her noktasına zamanında teslimat sağlayacak.

Yeni kargo uçakları, THY'nin kargo operasyonlarını optimize etmesine, maliyetleri düşürmesine ve teslimatlarını dünya çapında zamanında ulaştırmasına olanak tanıyacak. THY Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Türk, bu yatırımların küresel talebi karşılama kararlılıklarının göstergesi olduğunu belirtti.

Türk, "Boeing 777 kargo uçaklarının filomuza katılması operasyonel kabiliyetlerimizi artırmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sunduğumuz benzersiz hizmet ve verimlilikle lider konumumuzu korurken, dünya çapında hava kargo sektörünün zirvesine ulaşmaya yönelik stratejik vizyonumuzun da önemli bir adımı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Boeing Avrasya Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Paul Righi de Boeing 777 kargo uçaklarının şirketin filosuna dahil olmasıyla birlikte, THY’nin kargo operasyonlarının genişlemesini desteklemekten ve THY ile uzun yıllara dayanan ortaklıklarını sürdürmekten gurur duyduklarını ifade ederek, "777 kargo uçağının yük taşıma kapasitesi, menzil ve esneklik kabiliyetleri ile THY’nin operasyonel verimliliğini en üst düzeye çıkarırken olağanüstü düzeyde müşteri hizmetleri sunmasını sağlayacak." dedi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı