"Bozdoğan-44" operasyonu: 4 terörist etkisiz hale getirildi "Bozdoğan-44" operasyonu: 4 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Kızılayı, "Kızılay" sembolünü insani yardım dünyasına armağan eden bir kuruluş olarak büyük bir gurur ve mutlulukla 156. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Türk Kızılayı Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, Kızılay'ın insanlığa umut ve iyilikleri büyüten bir meşale olduğunu belirterek,  "Merhamet çınarımız, 11 Haziran 1868'de kurulduğundan bu yana insanlığa umut ve gönüllerdeki iyilikleri büyüten bir meşale haline geldi. Bugün, hepimizin gönlünde yer bulan Kızılay, doğal afetlerin, savaşların, salgın hastalıkların, birlikteliğe ihtiyaç duyduğumuz tüm anların ortasında, gönüllüleri ve çalışanları ile insanlığın umudu olmayı sürdürüyor." ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Türk Kızılayı'nın bir parçası olan tüm gönüllü, çalışan ve bağışçılara teşekkür etti.

Türk Kızılayı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgede iyileştirme faaliyetlerini sürdürüyor. Bugüne kadar 525 bin 933 haneye 2.6 milyar liralık nakit yardımı sağlanırken, esnaf ve çiftçilere de yaklaşık 147 milyon liralık destek verildi. 

Türk Kızılayı, ülkenin kan ihtiyacını karşılamak için her gün 300 noktada kan bağışı alanında faaliyet gösteriyor. Yılın ilk 5 ayında 1 milyon 193 bin 394 ünite kan toplanarak yaklaşık 1200 hastanenin kan bileşeni ihtiyacı karşılandı. 

Türk Kızılayı'nın insani yardım alanındaki çalışmaları, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor.


 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı