Bakan Bolat: "Türk Vatandaşlarının Vize Başvurularında Ret Oranı %16,5'e Geriledi" Bakan Bolat: "Türk Vatandaşlarının Vize Başvurularında Ret Oranı %16,5'e Geriledi"

 

  6-17 Mayıs tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Anadolu Ankası-2024 Tatbikatı, Azerbaycan, Katar, Polonya, Romanya ve Suudi Arabistan’ın da katılımıyla, personel kurtarma harekatı ve komuta kontrol süreçlerini geliştirmeyi hedefliyor. Tatbikatın basın günü 16 Mayıs’ta düzenlenecek.

  Marmaris’te düzenlenecek Denizkurdu-II Tatbikatı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın harekat sevk ve idare etkinliğini değerlendirmeyi amaçlıyor. 7-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek tatbikat, karargah personelinin ve katılımcı unsurların çok tehditli ortamlarda karar verme yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyor.

 25 Nisan-8 Mayıs ve 9-30 Mayıs tarihleri arasında iki safhada gerçekleştirilecek EFES-2024 Tatbikatı, Türkiye’nin ev sahipliğinde ve Ege Ordusu Komutanlığının sevk ve idaresinde, dost ve müttefik ülke unsurlarının katılımıyla icra ediliyor. Tatbikat, birleşik ve müşterek harekatın harbe hazırlık seviyesini geliştirmeyi amaçlıyor ve EFES serisi tatbikatlar içerisindeki en geniş katılımlı tatbikat olarak öne çıkıyor.

  Tatbikata, Türkiye’nin yanı sıra 49 ülkeden askeri personel, birlik ve unsurlar katılıyor. Ayrıca, 28 Mayıs’ta İzmir Seferihisar’daki Doğanbey Tatbikat bölgesinde 48 savunma sanayi firması tarafından bir savunma sanayi sergisi açılacak. Tatbikatın seçkin gözlemci günü ise 29-30 Mayıs tarihlerinde icra edilecek.

 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı