Türkiye'nin Milli Muharip Uçağı KAAN İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi Türkiye'nin Milli Muharip Uçağı KAAN İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

 

Türk Yıldızları, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da dünyanın en büyük savunma fuarlarından biri olan “World Defense Show-2024” kapsamında gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Türk Yıldızları, gökyüzünde yaptıkları akrobasi hareketleriyle izleyenlere unutulmaz bir görsel şölen sundu.

Türk Yıldızları ve Suudi Arabistan’ın hava akrobasi ekibi ortak uçuş yaptı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Yıldızları’nın gösteri uçuşlarına ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. MSB, paylaşımında “Gökyüzündeki milli takımımız Türk Yıldızları, World Defense Show-2024 kapsamında nefes kesen gösteri uçuşları gerçekleştirdi.” ifadesini kullandı.

Paylaşılan görüntülerde, Türk Yıldızları’nın kokpit içi ve dışından çekilen çekimlerin yanı sıra, Suudi Arabistan’ın hava akrobasi ekibi ile Türk Yıldızları’nın ortak uçuşu esnasında kaydedilen anlar da yer aldı. Türk Yıldızları ve Suudi Arabistan’ın hava akrobasi ekibi, gökyüzünde birlik ve dostluk mesajı verdi.

Kaynak: AA