Türkiye, Gazze'deki sağlık altyapısını güçlendirmek ve acil sağlık hizmetlerine destek sağlamak amacıyla 20 sahra hastanesi kurma kararı aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mısır ve Filistin Sağlık bakanlıklarıyla yakın işbirliği içinde olduklarını ve gerekli hazırlıkları tamamladıklarını açıkladı.

Bakan Koca, Refah Sınır Kapısı ve El Ariş Havalimanı'nda 20 sahra hastanesinin kurulması için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Ancak, güvenliğin sağlanması ve gerekli izinlerin alınması gerektiğini ifade etti. Sağlık operasyonlarının başlatılması için hazır olduklarını vurgulayan Bakan Koca, acil sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyan Gazze halkına yardım eli uzatmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde Çatışma: 3 Şehit, 1 Yaralı Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde Çatışma: 3 Şehit, 1 Yaralı

Bakan Koca, şunları dedi;

"40'a yakın ambulans planladık ve göreve hazırız. Koca Yusuf adlı 8 uçakla kuvözler, ventilatörler, jeneratörler gibi bir dizi tıbbi ekipmanı Gazze'ye gönderdik. İki genel müdürümüz ve 20 kişilik sağlık ekibimiz halihazırda bölgede görev yapmaktadır." 

(İLKHA)