Yeni hafta, Türkiye'de sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla başlıyor. Güneşli hava, hafta boyunca özellikle büyük şehirlerde hissedilirken, perşembe gününe kadar etkisini sürdürecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son raporlarına göre, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Ağrı ve Mardin çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü yağışlar görülecek. Diğer bölgeler ise genel olarak parçalı ve az bulutlu olacak. Doğu kesimlerde ise parçalı ve yer yer çok bulutlu hava hakim olacak.

Bakan Yumaklı: Diyarbakır ve Mardin’de Çiftçilerin Kayıplarına Yönelik Tespit Çalışmaları Tamamlandı Bakan Yumaklı: Diyarbakır ve Mardin’de Çiftçilerin Kayıplarına Yönelik Tespit Çalışmaları Tamamlandı

Sis ve Pus Uyarısı

Marmara, iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi yaşanabileceği tahmin ediliyor. Bu durum, sabah ve akşam saatlerinde trafikte görüş mesafesini düşürebilir, bu yüzden dikkatli olunması gerekmektedir.

Çığ Tehlikesine Dikkat!

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor. Bölge sakinleri ve bu bölgelerde faaliyet gösterecek olanlar için ekstra önlemler alınması ve dikkatli olunması öneriliyor.

Rüzgar Durumu ve Sıcaklıklar

Rüzgâr genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden eserken, güneydoğu kesimlerinde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Orta Akdeniz'in iç kesimlerinde rüzgarlar yer yer kuvvetli esebilir. İstanbul, Ankara ve İzmir'de ise sıcaklıklar 26 dereceyi bulacak, bu da vatandaşlara yaz günlerini anımsatacak.

Kaynak: (İLKHA)