Döviz kurları haftaya nasıl başladı? Döviz kurları haftaya nasıl başladı?

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye'nin milli menfaatlerini korumak ve insani dramları sona erdirmek için alınacak her türlü yaptırım kararında devletin yanında olduklarını belirtti. TİM'den yapılan yazılı açıklamada, Ticaret Bakanlığı tarafından İsrail'e yönelik açıklanan ihracat kısıtlaması kararına ilişkin değerlendirmede bulunuldu.

Açıklamada, TİM'in her zaman serbest ticaretten yana olduğu vurgulanırken, ülkenin milli menfaatleri gerektiğinde ve insani dramların sona erdirilmesine yönelik her türlü yaptırım kararında devletin yanında oldukları ifade edildi. İsrail'in bir an önce ateşkes ilan etmesi ve insani yardım sürecini sağlaması için ilgili kararları alması çağrısında bulunuldu. Ayrıca, Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Filistin halkına yönelik saldırıların son bulması temennisinde bulunuldu.

Ticaret Bakanı Bolat'ın, Filistin Ekonomi Bakanı el-Amur ile İsrail'e getirilen ihracat kısıtlamasını görüştüğü belirtildi. Türkiye'nin İsrail'e yönelik ihracat kısıtlaması kararı, ülkenin Filistin'e destek ve dayanışma gösterme kararlılığının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı