Rusya'nın başkenti Moskova'da bir konser salonuna düzenlenen terör saldırısı, Türkiye tarafından şiddetle kınandı. Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlerin ve yaralananların olduğu üzüntüyle belirtildi.

Açıklamada ayrıca, masum sivilleri hedef alan bu menfur terör saldırısının kınandığı ve Rus halkına en derin taziyelerin iletildiği ifade edildi.

Saldırıya ilişkin Türk yetkililerden de peş peşe kınama mesajları geldi. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Rusya hükümetine ve Rus halkına taziyelerini ileterek saldırıyı kınadı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, terör saldırısını lanetleyerek dünyanın neresinde olursa olsun masum insanları hedef alan terörün bir insanlık suçu olduğunu vurguladı.

Patent Başvurularında Yeni Ücretler Belli Oldu: İşte 2024 Tarifesi Patent Başvurularında Yeni Ücretler Belli Oldu: İşte 2024 Tarifesi

Ayrıca, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'a başsağlığı dilediği, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Tanju Bilgiç'in de saldırıyı kınadıkları belirtildi.

Türkiye'nin bu kınama mesajları, Rusya'nın başkentinde gerçekleşen terör saldırısına uluslararası camianın verdiği tepkiler arasında yer aldı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı