Dolar/TL Güne Düşüşle Başladı Dolar/TL Güne Düşüşle Başladı

İki Ülke Arasında Büyüyen Fırsatlar Bakan Bolat, Türkiye-Tanzanya İş Forumu’nda yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki iş birliğinin tarihi bir dönüm noktasına geldiğini vurguladı. Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen görüşmelerde, her iki tarafın da mevcut fırsatları değerlendireceği belirtildi.

Tarım ve Sanayide İş Birliği Potansiyeli Özellikle tarım sektörü, tarım makinaları, sanayi ürünleri, demir-çelik, tekstil, giyim ve ilaç sektörleri, iki ülke arasındaki ticarette büyük önem taşıyor. Tanzanya’nın altın, elmas, kömür, kaju ve pamuk gibi ürünleri, Türkiye için önemli tedarik kaynakları arasında yer alıyor.

Müteahhitlik Hizmetlerinde Önemli Adımlar Tanzanya’nın müteahhitlik hizmetleri açısından sunduğu fırsatlar, Türk firmaları için büyük önem taşıyor. Afrika kıtasında Türk müteahhitlik hizmetlerine üçüncü büyük pazar olan Tanzanya’da, Türk firmalarının 6,4 milyar dolarlık projeleri üstlendiği ve yeni projeler için de hazır olduğu ifade edildi.

Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması Bakan Bolat, Tanzanya ile Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması’nın da gündemde olduğunu ve bu anlaşmanın iki ülke arasındaki ticari ilişkileri daha da güçlendireceğini belirtti.

 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı