Güvensiz Ürünleri Piyasaya Sürenlere 12,6 Milyon Lira Ceza Kesildi Güvensiz Ürünleri Piyasaya Sürenlere 12,6 Milyon Lira Ceza Kesildi

Brüksel'de AB Komisyonu binasında düzenlenen Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ticaret Diyaloğu Toplantısı'nın açılışında konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye ile AB arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri güçlendirmek için çalıştıklarını belirtti.

Bakan Bolat, toplantının açılış konuşmasında, "Şimdi, Türkiye-AB Yüksek Düzey Ticaret Diyaloğu toplantısını başlatıyoruz," diyerek, somut temeller üzerinde yeni işbirliği alanları açmayı, birlikte daha fazla başarıya imza atmayı ve ortak biçimde müreffeh bir gelecek inşa etmeyi amaçladıklarını söyledi. Bolat, AB ve Türkiye'nin ticaret engellerinin ortadan kaldırılması konusunda önemli adımlar attığını ve yeni işbirliği alanları belirlediğini ifade etti.

Bolat, yeşil mutabakat, e-ticaret ve ticari savunma enstrümanları gibi çeşitli konularda da aşama kaydedildiğini belirtti. Proaktif yaklaşımın, hem mevcut bağları kuvvetlendirdiğini hem de iki tarafın birlikte büyüyebileceği ve inovasyonlara imza atabileceği fırsatlar sunduğunu vurguladı.

"Bugünkü görüşmelerimizin ekonomik ve ticari ilişkilerimizi geliştirme konusunda önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum." diyen Bolat, Türkiye ve AB’nin birlikte daha müreffeh bir gelecek kuracağına inandığını söyledi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı