Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı'nda Kamboçya Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Sok Chenda Sophea ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

İletişim Başkanı Altun, heyetler arası toplantıda Sok Chenda Sophea'yı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Canpolat: “15 Temmuz, Birlik ve Beraberliğin Sembolüdür” Canpolat: “15 Temmuz, Birlik ve Beraberliğin Sembolüdür”

Ülkeler arasındaki ilişkilerin hızlandırılmasının çok önemli olduğunu düşündüğünün altını çizen İletişim Başkanı Altun, karşılıklı ziyaretler ve ziyaretler sırasında yapılan anlaşmaları ilişkilerin derinleşmesi ve yeni boyutlar kazanması yönünde önemli adımlar olarak gördüğünü söyledi.

Türkiye ile Kamboçya arasındaki dostluğun iletişim ve medya sektöründeki anlaşmalara da yansıdığını kaydeden İletişim Başkanı Altun şunları söyledi:

"Bu kapsamda Kamboçya Resmî Haber Ajans ile Anadolu Ajansı (AA) arasında şubat ayında kurulan iş birliğini önemsiyoruz. Medya ve İletişim Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı ile de ülkelerimiz arasında dostane ilişkilerin daha da güçlendirilmesini, medya ve iletişim alanlarında iş birliğini daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda ülkelerimiz, iletişim ve dijital okuryazarlık, yalan haberle mücadele, kamu diplomasisi, medya ve yayıncılık alanlarında iş birliği ile bilgi ve deneyim alışverişini güçlendirme, teşvik etme ve geliştirme doğrultusunda birlikte çalışacak. Mutabakat Zaptı ile medya ve iletişim alanında, iki ülke arasında bilgi ve deneyim alışverişi, en iyi uygulamaların ve deneyimlerin paylaşılması sağlanacak. Ayrıca toplantılar, seminerler, çalıştaylar, eğitimler ve konferanslar düzenlenerek medya, iletişim ve yayıncılık alanlarında yetkililer ve uzmanlar arasında karşılıklı ziyaretlerin gerçekleştirilmesi sağlanacak. İletişim ve medya alanındaki iş birliğinin iki ülke ilişkilerine; ticaretten yatırıma, kültürden turizme kadar her alana olumlu yansıyacağını düşünüyoruz."

Kaynak: (İLKHA)