Sahte Sağlık Raporu Düzenleyen Çeteye Operasyon Sahte Sağlık Raporu Düzenleyen Çeteye Operasyon

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye ve Yunanistan arasında gerçekleştirilen Güven Artırıcı Önlemler (GAÖ) toplantısında önemli adımlar atıldığını duyurdu. İki ülke arasında daha fazla iletişim ve işbirliğini sağlamak amacıyla İletişim Noktası (Point Of Contact) Mekanizması'nın kurulmasına karar verildi.

Ankara'da, Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, her iki ülkenin büyükelçileri, yüksek rütbeli askerler ve sivil yetkililerden oluşan heyetler yer aldı.

Toplantıda, 2024 yılı boyunca uygulanacak olan GAÖ'lerin yeniden hayata geçirilmesi ve uygulanması konusunda her iki taraf mutabık kaldı. Bu adım, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesi ve güvenin artırılması yolunda önemli bir adımdır.

Toplantı olumlu bir atmosferde gerçekleşti ve karşılıklı anlayışı pekiştirdi. İki taraf, iletişimi güçlendirmek ve GAÖ'lerin uygulanmasını kolaylaştırmak amacıyla İletişim Noktası Mekanizması'nın kurulmasına karar verdi.

Kaynak: (Haber Merkezi)