Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan değişikliklerle ders saatlerinde önemli bir düzenleme gerçekleştirildi. Yapılan değişiklikler, Resmi Gazete'de yayımlanarak resmiyet kazandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim faaliyetlerinde uygulanacak ders ve ek ders saatlerine ilişkin yapılan değişiklikle, her 5 saat ders için 1 saat daha ibaresi "her 2 saat ders için 1 saat daha" şeklinde revize edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yönetici ve öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin yapılan düzenlemeyle, her 5 saat ders için 1 saat daha ibaresi "her 2 saat ders için 1 saat daha" şeklinde değiştirildi. Aynı kararla öğretmenlerin toplam haftalık ders saatlerinde de değişikliğe gidildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ek ders saatlerine ilişkin yapılan değişiklikle, her 5 saat ders için 1 saat daha ibaresi "her 2 saat ders için 1 saat daha" şeklinde güncellendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ders ve ek ders saatlerine ilişkin yapılan düzenlemeyle, ders görevi verilenlere her 4 saat ders için 1 saat daha hizmetlere destek görevi karşılığında ayrıca ek ders ücreti ödeneceği belirtildi.

Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Yarın Başlıyor: Cezalar Belli Oldu Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Yarın Başlıyor: Cezalar Belli Oldu

(Haber Merkezi)