Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde hava durumu tahminlerini güncelledi. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin farklı bölgelerinde hava koşulları şu şekilde:

Parçalı Bulutlu ve Yer Yer Çok Bulutlu Hava: Türkiye'nin genelinde parçalı bulutlu ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor.

Gönül Dağı hayranlarının tadı tuzu kalmadı! Sürpriz aylıklar herkesi şaşırttı! 2 isim daha diziye veda ediyor… Gönül Dağı hayranlarının tadı tuzu kalmadı! Sürpriz aylıklar herkesi şaşırttı! 2 isim daha diziye veda ediyor…

Yağışlar: Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Kıyı Ege, Edirne, Kırklareli, Bayburt, Zonguldak, Kastamonu ve Artvin'in iç kesimlerinde, Muş ve Bingöl çevrelerinde ile Rize'nin iç kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Sıcaklık: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacak. Kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, diğer bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgarlar: Rüzgarlar genellikle güneyden esecek. İç ve doğu kesimlerde ise yer yer kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette rüzgarlar görülebilir. Marmara, Kuzey Ege ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyden kuvvetli rüzgarlar (saatte 40-60 kilometre hızında) bekleniyor.