Milli Savunma Bakanlığı, siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırılarının kabul edilemez olduğunu belirterek uluslararası topluma çağrıda bulundu. Bakanlık, "Çağrımız, acil ihtiyaçları karşılamak için, ihtiyaç maddelerinin girişine ve yaralıların çıkışına tahditsiz izin verilmesidir" açıklamasını yaptı.

Gazze'deki Filistin halkının yaşadığı zorlu süreçte Türkiye'nin insani ve adaletli tutumunu vurgulayan Milli Savunma Bakanlığı, israil'in uyguladığı mezalimin kabul edilemez olduğunu bir kez daha dile getirdi. israil'in sivil nüfusa dikkat etmeksizin Gazze'yi kuşatma ve toplu cezalandırma yolunu tercih etmesi, Türkiye'yi derin bir endişeye sevk etmektedir.

Şanlıurfa Valisi Şıldak’tan 15 Temmuz Vurgusu Şanlıurfa Valisi Şıldak’tan 15 Temmuz Vurgusu

Türkiye'nin çağrısı ise şu maddeleri içermektedir: İlk olarak, yapılan ateşkes ve barış çağrılarının dikkate alınması gerektiği vurgulanmaktadır. İkinci olarak, sivillere yönelik saldırı ve operasyonların derhal durdurulması talep edilmektedir. Son olarak, Gazze'deki acil ihtiyaçların karşılanması için ihtiyaç maddelerinin girişine ve yaralıların çıkışına sınırlama olmaksızın izin verilmesi gerekmektedir.

Kaynak: (Haber Merkezi)