Zorlu Eğitimden Geçenler Savaş Pilotu Oluyor 193’üncü Öncel Filo Komutanlığı’nda verilen yaklaşık 8 aylık zorlu eğitim programını tamamlayan öğrenciler, donanımlı savaş pilotları olarak görevlerine başlıyorlar. İzmir Çiğli’de konuşlu 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda temel eğitimlerini alan öğrenciler, Balıkesir’e gelerek F-16 uçaklarında ileri düzey eğitim alıyorlar.

F-16 Pilotları: Gökyüzünün Şahinleri “Şahinleri en iyi biz yetiştiririz” parolasıyla hizmet veren okul, F-16 pilotu unvanıyla mezun olan subayların kıtalarında başarıyla görev yapmalarını sağlıyor. 191’inci Jet Filo Komutanlığı, Türk hava sahasının korunması için 7/24 göreve hazır durumda bekliyor.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Katz’ın Paylaşımına Tepki Gösterdi Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Katz’ın Paylaşımına Tepki Gösterdi

Dünya Pilotlar Günü’nde Anlamlı Buluşma 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’nde Balıkesir 9’uncu Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Cihangir Kemal Yüzçelik, pilotlarla bir araya geldi. Yüzçelik, “İstikbal göklerdedir” hedefini gösteren Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak, tüm havacıların Dünya Pilotlar Günü’nü kutladı.

Türk Havacılığının Gurur Dolu Yüzyılı 193’üncü Öncel Filo Komutanı, Türk Hava Kuvvetlerinin ilk Türk pilotu Yüzbaşı Mehmet Fesa Evrensev’in 1912’deki ilk uçuşundan bu yana Türk havacılığının gelişimine dikkat çekti. Türk havacılığının askeri ve sivil alanda elde ettiği başarılarla dünyada saygın bir konuma ulaştığını vurguladı.

Kahraman Pilotların Emeği ve Geleceğe Bakış Türk havacılığının bu başarısında kahraman pilotların ve destek personelinin büyük emeği bulunuyor. Genç pilot adaylarına seslenen komutan, vatan savunmasına katkı sağlama sırasının onlarda olduğunu belirtti ve tüm hava şehitlerini andı.

 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı