Yeni Dönemde MHP'nin Yönetim Kadrosu Şekillendi: Başkanlık Divanı Güncellendi Yeni Dönemde MHP'nin Yönetim Kadrosu Şekillendi: Başkanlık Divanı Güncellendi

TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye'nin dış politikasına yön verecek nitelikteki uluslararası anlaşmalar görüşüldü ve kabul edildi. Azerbaycan ve Katar ile yapılan anlaşmalar, Türkiye'nin bölgesel ve küresel ilişkilerinde önemli birer kilometre taşı niteliğinde.

Türkiye ile Azerbaycan arasında Tercihli Ticaret Anlaşması'nı Tadil Eden Protokol, TBMM tarafından kabul edildi. Bu protokol, ticaret alanında iki ülke arasındaki iş birliğini daha da güçlendirecek ve ekonomik ilişkilerin derinleşmesine katkı sağlayacak.

Türkiye ile Katar arasında Ticaret ve Ekonomik Ortaklık Anlaşması'nın Notalarla Birlikte Onaylanması da TBMM'de kabul edildi. Bu anlaşma, Türkiye ile Katar arasındaki ticari ilişkileri daha da güçlendirecek ve ortak ekonomik projelerin hayata geçirilmesine olanak sağlayacak.

Anlaşmaların kabul edilmesinin ardından TBMM, 27 Şubat Salı günü saat 15.00'te yeniden toplanacak. Bu toplantıda, uluslararası ilişkilerdeki bu önemli adımların detayları ve sonuçları tartışılacak, ilgili yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi için gereken süreçler belirlenecek.

Kaynak: (İLKHA)