Auto Bild'in haberinde, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) ürettiği T10X modelinin test sürüşü detaylı bir şekilde anlatıldı. Togg'un dijital ekosistemine vurgu yapılan haberde, aracın iç ve dış tasarımına yüksek not verildi. Haberde, "Türkiye'nin Tesla'sı" olarak adlandırılan Togg’un Las Vegas’taki CES teknoloji fuarında ilk kez tanıtıldığı hatırlatıldı.

Bakan Uraloğlu, SpaceX'in Texas'taki Üretim ve Fırlatma Tesisini İnceledi Bakan Uraloğlu, SpaceX'in Texas'taki Üretim ve Fırlatma Tesisini İnceledi

Haberde, Türkiye'nin Togg'dan önce yılda 1,5 milyon araç ürettiği ve Avrupa'ya Amerikalı, Japon ve Korelilerden daha fazla yeni otomobil ihraç ettiği halde kendi ulusal markasını oluşturamadığı belirterek, "Ta ki altı yıl önce, makine mühendisliği, ticaret, elektronik ve iletişim gibi kilit sektörlerden bir avuç Türk sanayi devi, modern zamanların ilk otomobil üreticisini kurmak için güçlerini birleştirene kadar." denildi.

Togg'un enerji, şarj ağı ve otomobil satışının ötesinde dijital ekosisteme sahip entegre bir yüksek teknoloji grubuna dönüştürme fikriyle doğduğunu bildiren haberde, "Türkiye'nin Tesla'sının Las Vegas'taki CES teknoloji fuarında ilk kez görücüye çıktığı. 1000 şarj istasyonu sipariş edildi ve bunların ülke çapında kurulumuna başlandı, İlk modeli olan T10X'i tanıtıldı. Orta sınıf bir SUV olarak VW ID4, Renault Megane E-Tech, Tesla Model Y ve aslında yeni Audi Q6 gibi elektrikli otomobillerle aynı seviyede olmayı hedefliyor." değerlendirmesinde bulunuldu.

Haberde ayrıca T10X'in sürücü ekranının rakiplerine göre daha büyük olduğu ve çeşitli uygulamalarla donatıldığı belirtildi.
 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı