UEFA, Fenerbahçe'nin Avrupa Konferans Ligi'nde Union Saint-Gilloise ile oynadığı maçta yaşanan tribün olayları sonrasında aldığı cezayı bir miktar hafifletti. Temyiz Kurulu'nun kararına göre, sarı-lacivertli takımın 3 maçlık deplasman yasağı cezasının bir maçı ertelenirken, 2 maçlık bilet satışından men ve 80 bin avro para cezası onandı.

TFF Genel Kurulu Öncesi Başkan Adayları Açıklandı TFF Genel Kurulu Öncesi Başkan Adayları Açıklandı

Fenerbahçe'nin deplasmanda oynadığı Union Saint-Gilloise maçında yaşanan "nesne fırlatılması, havai fişek yakılması, zarar veren eylemler ve kalabalığın rahatsız edilmesi" gibi olaylar, UEFA tarafından ciddi bir şekilde değerlendirilmişti. Bu olaylar sonucunda sarı-lacivertli takımın aldığı ceza, kulüp yönetimi ve taraftarlar arasında geniş tartışmalara neden olmuştu.

UEFA Temyiz Kurulu, Fenerbahçe'nin aldığı cezalara ilişkin detayları açıkladı. Buna göre, 2 maçlık bilet satışından men ve 80 bin avro para cezası onaylanırken, bir maçlık cezanın ise 2 yıl boyunca ertelenmesine karar verildi. Bu karar, futbol camiasında büyük ilgiyle karşılandı ve tartışmalara yol açtı.

Fenerbahçe'nin aldığı bu cezaların kulüp yönetimi ve taraftarlar üzerindeki etkisi ise önümüzdeki günlerde daha net bir şekilde ortaya çıkacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı