İsrail'in Han Yunus'a Düzenlediği Hava Saldırısında Ölü ve Yaralılar Var İsrail'in Han Yunus'a Düzenlediği Hava Saldırısında Ölü ve Yaralılar Var

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya'nın Kiev'de bir çocuk hastanesi dahil sivil altyapıyı vurması üzerine Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) olağanüstü toplantıya çağırdıklarını bildirdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, Rusya'nın Kiev, Kriviy Rig, Dnipro ve Donetsk bölgesindeki saldırılarını kınayarak, Kiev'deki Ohmatdit Çocuk Hastanesi'nin de saldırıdan zarar gördüğünü vurguladı.

Zelenskiy, "Ukrayna, Rusya'nın, aralarında bir çocuk hastanesinin de bulunduğu sivil altyapıyı vurması nedeniyle BM Güvenlik Konseyini olağanüstü toplantıya çağırıyor." dedi.

Devlet Başkanı Zelenskiy, "Ohmatdit" hastanesi çalışanlarının çocuklara yardım etmeyi sürdürmeleri için yetkililere teknik olarak donatılmış bir hastane bulma talimatını verdiğini belirtti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı