Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardım faydalanıcısı hanelerdeki öğrencilerin şehirlerarası ulaşım giderlerini karşılamak amacıyla başlattığı ulaşım desteği programından bugüne kadar 132 binden fazla öğrencinin yararlandığını açıkladı.

Öğrencilerin yılda iki defa gidiş-dönüş ulaşım giderlerinin karşılandığı program kapsamında, 2024 yılı için öğrencilere tek yön için 1250 TL'ye kadar destek sağlanıyor. Toplamda yaklaşık 56 milyon TL kaynak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla öğrencilere aktarıldı.

Ulaşım desteğiyle öğrencilere ve ailelerine destek olmayı sürdürdüklerini ifade eden Bakan Göktaş, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimize 2024 yılı için verdiğimiz desteğin üst limit tutarı tek yön için 1250 TL olurken, şu ana kadar yaklaşık 56 milyon TL'lik kaynağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza aktardık. Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilerin ulaşım giderlerinin karşılanması için uyguladığımız ulaşım desteğimizden bugüne kadar 132 binden fazla öğrenci yararlandı. Bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri geliştirerek toplumun her bir ferdine ulaşmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda sosyal yardım faydalanıcısı hanelerin desteğe ihtiyaç duydukları her an yanlarında olacağız."

Göktaş, destek programına ilişkin başvuruların, öğrenci veya öğrencinin ailesi tarafından, öğrenci ailelerinin ikametinin bulunduğu yerde ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılması gerektiğini bildirdi.

Şanlıurfa Valisi Şıldak’tan 15 Temmuz Vurgusu Şanlıurfa Valisi Şıldak’tan 15 Temmuz Vurgusu

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı