Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, ülke geneli parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Diyarbakır ve Erzurum çevreleri yağışlı geçecek.

Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Ancak gece saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı ile Erzurum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar görülecek.

Türkiye’nin Gizli Anayasası “Kırmızı Kitap” Yenileniyor Türkiye’nin Gizli Anayasası “Kırmızı Kitap” Yenileniyor

Yağışlara dikkat

Yağışların, sabah saatlerinde Antalya’nın doğu ilçelerinde, gece saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara neden olabileceği uyarısında bulunuldu.

Hava sıcaklığı değişmeyecek

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Ülke genelinde hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgâr, genellikle güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

Sis ve pus görülecek

Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis görülecek. Sürücülerin sis ve pus nedeniyle görüş mesafesinin düşmesine karşı dikkatli olmaları gerekiyor.

Kaynak: (İLKHA)