İşgalci siyonistler, geçtiğimiz günlerde sözde güvenli bölge olarak nitelendirilen Refah bölgesine saldırı düzenledi. Saldırıda 40'tan fazla Filistinli yanarak şehid oldu.
Harran Üniversitesi öğrencileri, işgalci siyonistlerin saldırılarına tepki göstermek amacıyla basın açıklaması düzenlemeye devam ediyor.

Osmanbey Kampüsü yemekhanesi önünde, Refah bölgesine saldırı ile ilgili bir basın açıklaması düzenlendi.

"Artık kınama zamanı geçti"

Yapılan açıklamada, "Kıymetli üniversiteli kardeşim, bugün 8 aydır devam eden ve günden güne anan zulmü, soykırımı kınamak için toplanmadık. 8 aydır her gün kınadığımız Siyonist devlet, 2 gün önce '2371 BLOK' adını verdiği ve 6 gün önce güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak şehit etti. Artık kınama zamanı geçti; üniversitelerde, kampüslerde, dersliklerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kalben buğz etmenin ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır. Haksızlığın karşısında susmaktan korkan üniversiteli kardeşim. Biliyoruz ki, artık dünyanın dört bir yanı Filistin'dir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin İçin eylemdedir. Bizler bu davayı sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanında, şu an İçerisinde bulunduğumuz kampüsümüzde, yarın İçerisinde bulunacağımız İş yerimizde ve yetiştireceğimiz nesillerde yaşatmak zorundayız. O zaman, bugünü bir milat bilip, Aksa'nın bahçesinde, özgür Filistinli kardeşlerimizin evlerinde tekrardan bir araya geleceğimiz güne kadar, durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden bu davanın birer fertleri olacağımıza hep birlikte söz verelim." denildi.

"Bütün devletler Filistin'i özgür bir devlet olarak tanıyacak"

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:
"Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün İnsanlık zulme karşı bir arada. Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin İçin ribatta olan İnsanlık, devletleri harekete mutlaka geçirecektir. Bunun örneği geçtiğimiz hafta, 3 Avrupa ülkesi olan İrlanda, İspanya ve Norveç'in Filistin'i özgür bir devlet olarak tanımasıydı. Bundan sonra ne olacak biliyor musunuz? Biz İnanıyoruz ki, bu eylemlerimiz çığ gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin'i özgür bir devlet olarak tanıyacak. Ancak, bu bir son değil! Aksine yeni bir dünyanın başlangıcıdır. Ve biz yine inanıyoruz ki bundan bir sonraki gerçek, başkenti Doğu Kudüs değil, bizatihi Kudüs 'ün kendisi olan ve içerisinde herkesin barış içinde yaşadığı Filistin devletidir."

 

Şanlıurfa'da dolandırıcılık suçundan 6 kişi gözaltına alındı Şanlıurfa'da dolandırıcılık suçundan 6 kişi gözaltına alındı

Muhabir: Erdal ALTUN