Şanlıurfa merkezli terör operasyonunda 22 şüpheli tutuklandı Şanlıurfa merkezli terör operasyonunda 22 şüpheli tutuklandı

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), şebeke üzerinde yapılan lokal bakım onarım çalışmaları ile ilgili bazı bölgeler için içme suyu uyarısı yaptı.

Yapılan açıklamada, "Şanlıurfa il merkezinde Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu şebeke genelini temsil eden noktalardan uluslararası akredite laboratuvarımız tarafından alınan numunelerin analiz sonuçlarına göre 'İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik' kapsamında herhangi bir uygunsuzluk tespit edilmemiştir. Bu analizler ayrıca arıtma tesisi çıkışında otomasyon sistemine bağlı analizörler ile 2 saniye de bir devamlı olarak yapılmaktadır." denildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

"Şebeke üzerinde yapılan lokal bakım onarım çalışmalarından sonra ilgili bölgelerde bir süre musluktan su akıtıldıktan sonra tüketilmelidir. Buna ek olarak; site, apartman veya konutlarda bulunan özel depolarda uzun süredir bekleyen suların kullanılmaması, bu depolarda bekleyen suların tahliye edilmesi ve depo temizliklerinin yapılması önem arz etmektedir."


 

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL