Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Bilek Güreşi Kulübü sporcusu Salih Emir Koç, Slovakya’da düzenlenen Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonasına katıldı.

Birçok rakibini geride bırakarak finale kalan Şanlıurfalı sporcu, final müsabakasında Romanyalı rakibi Gavrıl Mnescıuc ile eşleşti. Rakibini eleyerek Avrupa Şampiyonluğuna ulaşan Salih emir Koç Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın göğsünü kabarttı.

Whatsapp Image 2024 05 06 At 16.35.42Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında Romanyalı rakibini eleyen Koç, altın madalyanın sahibi oldu. Ödül töreninin ardından salonda İstiklal Marşı söylendi. Avrupa Şampiyonu Şanlıurfalı Salih Emir Koç, kente altın madalya ile dönüyor.

Şanlıurfa'da Refah'a yapılan saldırılara ve Kültür Yoluna tepki gösterildi Şanlıurfa'da Refah'a yapılan saldırılara ve Kültür Yoluna tepki gösterildi

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar da Salih Emir Koç için bir paylaşım yaptı. Başkan Gülpınar paylaşımında; “Tebrikler Salih Emir, sana olan güvenimizi tüm Dünya'ya ispatladın. Şimdi daha büyük başarılara odaklanma vaktidir. Senin özelinde tüm Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kulüp Sporcularımıza başarılarının devamını diliyorum. Unutmayın! Desteğimiz her zaman sizinle.” ifadelerine yer verdi.

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER