KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, TCG ANADOLU Gemisini Ziyaret Etti KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, TCG ANADOLU Gemisini Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uyuşturucu satıcılarına yönelik olarak İstanbul, Van, Diyarbakır, Adana, Hakkari, Bitlis ve Bingöl’de Narkogüç-36 operasyonunun düzenlendiğini bildirdi. Bakan Yerlikaya, operasyonun Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin ortak çalışmasıyla gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bakan Yerlikaya, operasyonlarda 2 ton 350 kilogram uyuşturucu madde ve 11 bin uyuşturucu hapın ele geçirildiğini belirtti. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler arasında eroin, metamfetamin, esrar, skunk, afyon sakızı ve sentetik kannabinoid bulunduğunu ifade etti. Bakan Yerlikaya, operasyonda 13 şüphelinin de yakalanarak gözaltına alındığını söyledi.

Bakan Yerlikaya, operasyonun uyuşturucu ile mücadelede önemli bir başarı olduğunu vurguladı. Uyuşturucu tacirlerinin yakalanmasının, hem ülke güvenliği hem de gençlerin sağlığı açısından büyük önem taşıdığını dile getirdi. Bakan Yerlikaya, uyuşturucu ile mücadelede kararlılıkla devam edeceklerini ve uyuşturucu satıcılarına göz açtırmayacaklarını ifade etti. 
Kaynak: (İLKHA)