Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde OSB Avukat Mustafa Kuran Camii ve H. Hüseyin Kuran-H. Süheyla Kuran Kur’an Kursu yapılan tören ile ibadete açıldı.

Kur’an tilaveti ile başlayan açılış programına Şanlıurfa Cumhuriyet Savcısı Cuma Çoban, Viranşehir Kaymakamı Önder Koç, İl Müftüsü Ramazan Tolan, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Diyanet Akademisi Başkanı Doç. Dr. Enver Osman Kaan, Viranşehir İlçe Müftüsü Mahmut Kaya ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Ramazan Tolan’ın yaptığı duaların ardından Cami ve Kur’an Kursunun da içinde bulunduğu Külliye ibadete açıldı.

Kur’an Kursu Külliyesi ve Cami büyük bir titizlikle 2 yıl gibi kısa bir sürede inşa edildi. İçerisinde 2 tane 4-6 yaş arası Kur’an Kursu, 3 tane yetişkin Kur’an Kursu, Konferans salonu ve iki adet lojman hizmet verecek. Camide bin 200 kişi aynı anda ibadet edebilecek.

Törende konuşan Diyanet Akademisi Başkanı Doç. Dr. Enver Osman Kaan, Kur’an Kurslarının önemine değinerek, Külliyenin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış programına mesaj gönderen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başkan Yardımcıları Burhan İşliyen, ile Prof. Dr. Huriye Martı, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

A2C3Fef1 2D50 454E 8F67 A55245De8Edc

Viranşehir’de 2 kişinin öldüğü silahlı kavgada, 1 kişi tutuklandı Viranşehir’de 2 kişinin öldüğü silahlı kavgada, 1 kişi tutuklandı

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL