Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi işbirliğiyle, Viranşehir İlçesi'nde gençlere yönelik bağımlılık semineri düzenlendi. Seminer, Viranşehir Halime Hatun İmam Hatip Kız Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi ve seminere İl Müftüsü Ramazan Tolan, Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi Muharrem Çelik ile öğrenciler katıldı.

Seminerde konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, bağımlılığın son derece hassas bir konu olduğunu vurgulayarak, bağımlılıkla mücadelede her bireyin sorumluluk alması gerektiğini belirtti. Gençleri bağımlılığın zararları konusunda bilinçlendirmenin önemine değindi ve toplumun tüm kesimlerinin bu konuda birlikte çalışması gerektiğini ifade etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi Muharrem Çelik ise yaptığı konuşmada, 13 ilçede benzer seminerler düzenlediklerini ve bağımlılık sorununun tüm dünyayı tehdit ettiğini vurguladı. Bağımlılığın önlenmesi ve gençlerin korunması için eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının büyük önem taşıdığını belirtti.

Viranşehir’de 54 Aranan Şahıs Yakalandı! Viranşehir’de 54 Aranan Şahıs Yakalandı!

629c8875-97dd-470a-80ff-93e716653f6f

(İLKHA)