Dünyanın en yaygın şekilde kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yıllar içerisinde gelen yeni özellikler ve güncellemeler ile artık mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlasını sunmaya başladı. Görüntülü ve sesli arama özellikleri, durum paylaşımları gibi özellikleri ile bir sosyal medya mecrası halini de alan WhatsApp, yakında kullanıcılarına uzun süredir beklenen bir özelliği daha sunmaya hazırlanıyor. Meta, söz konusu özellik için test aşamasına geçti.

Çatısı altında Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp bulunan, Mark Zuckerberg’in CEO’su olduğu Meta şirketi, uzun bir süredir WhatsApp uygulaması üzerinde yenilikler ve güncellemeler için çalışıyordu. Birçok yeni özelliği uygulamaya entegre eden şirket, getirmeye hazırlandığı yeni bir güncelleme ile kullanıcıların büyük bir sorununu da çözmeye hazırlanıyor. WhatsApp kullanıcıları, gelecek olan bu yeni özellik sayesinde artık saatlerce geçmiş mesajları aramak zorunda kalmayacak! İşte detaylar…

Depremzedelere Sağlıkta Müjde Depremzedelere Sağlıkta Müjde

WHATSAPP YENİ ÖZELLİĞİNİ DUYURMAYA HAZIRLANIYOR

whatsapp-a-gelecek-5-yeni-ozellik2019-09-12-20-35-33-650

WhatsApp uygulamasına peş peşe yeni özellikler gelmeye devam ederken, yakında buna bir yenisi daha eklenecek. Özellikle de WhatsApp üzerinde uzun uzun konuşulan sohbet ekranları varsa, kullanıcılar bu özellik sayesinde artık mesajları kolayca bulabilecek. Getirilmesi beklenen yeni özellik ile artık kullanıcılar WhatsApp üzerinde mesajları tarihe göre arayıp, filtreleme olanağı ile istediğini bulabilecek.

TARİH SEÇEREK MESAJ ARANABİLECEK

WhatsApp uygulamasına, tarihe göre mesaj bulma özelliği geliyor. Şu an için hazırlık aşamasında olan bu özellik ile WhatsApp, kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek ve kullanıcıların konuşmalarını hızlı bir şekilde bulmalarını sağlamak istiyor. Söz konusu özellik ile uygulamada yeni bir kenar çubuğu ve bir grup sohbet filtresi üzerinde çalıştığını duyuran şirket, tarih seçerek mesajların hızlı bir şekilde aranmasını sağlayacak.

iOS KULLANICILARI İÇİN AÇILDI

WhatsApp kullanıcıları söz konusu özelliği ilk olarak WhatsApp Web üzerinde takvim simgesine tıklayarak kullanabilecek. Tarihe dayalı mesaj arama özelliği, iOS kullanıcıları için Beta 22.24.077 sürümünde açıldı. Özelliğin genel kullanıma ne zaman açılacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: Haber Merkezi