Dünyanın en fazla kullanıcısına sahip ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, güncelleme ve yeni özellikleri ile gelmeye devam ediyor. Facebook, Messenger, Instagram gibi uygulamaları da bünyesinde bulunduran Meta şirketi, şimdilerde WhatsApp için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Daha önce birçok yeni özelliği getiren şirket, bu kez de WhatsApp için büyük gruplara yönelik sesli sohbet özelliğini getirmeye hazırlanıyor.

Bilindiği üzere WhatsApp üzerinde kullanıcılar halihazırda sesli sohbet ile iletişim kurabiliyor. Öte yandan görüntülü görüşme özelliği ile kullanıcılar hem bireysel olarak hem de gruplar halinde görüşmeler gerçekleştirebiliyor. Ancak uygulamada, Discord benzeri, kalabalık grupların sesli sohbet edebileceği bir özellik bulunmuyor. Meta şirketinin, Discord benzeri bir altyapı ile çalışacak olan bu özelliği kullanıcılara sunması ve kullanıcılarına kolaylık sağlaması bekleniyor. Bu nedenle gelmesi beklenen bu özellik, daha çok kalabalık grupları ilgilendirecek. İşte detaylar…

ÖZELLİĞİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

636235374e3fe11208fda9a3

DAİŞ Terör Örgütüne 6 İlde Operasyon: 31 Gözaltı DAİŞ Terör Örgütüne 6 İlde Operasyon: 31 Gözaltı

Meta şirketi tarafından WhatsApp uygulamasına entegre edilecek olan bu özellik; Telegram, Discord ve Slack uygulamalarına benzer özelliklere sahip olacak. Bu özellik ile birlikte 33 veya daha fazla kişiden oluşan gruplarda, sesli sohbet başlatıldığı zaman gruptakilerin telefonları çalmayacak. Ayrıca kullanıcılar sesli sohbet sırasında mesajlaşmaya da devam edebilecek. Böylece mevcut sohbet ekranından çıkmaya da gerek kalmayacak.

META WHATSAPP İÇİN 19 MİLYAR DOLAR ÖDEMİŞTİ

WhatsApp, eski Yahoo çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde, 2010 yılında kurulmuştu. Uygulama daha sonra 19 Şubat 2014 tarihinde, Mark Zuckerberg’in CEO’su olduğu Meta Inc. (Eski adıyla Facebook) tarafından 4 milyar dolar nakit, 12 milyar dolar hisse senedi ve 3 milyar dolar sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı. WhatsApp’ın dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)