Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, genç çiftlerin evliliklerine sağlam bir başlangıç yapabilmeleri için faizsiz kredi desteği sunuyor. Başvuruların 15 Şubat'ta başladığı bu destek kapsamında, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'in İslahiye ile Nurdağı ilçelerinden toplam 7 bin 888 çift, evlilik hayallerini gerçekleştirmek için başvuruda bulundu.

Evlilik Desteği Projesi:

Aile ve Gençlik Fonu bünyesinde yürütülen "Evlenecek Gençlerin Desteklenmesi Projesi" ile genç çiftlere ekonomik, psikolojik ve sosyal destekler sunularak, evliliklerinin sağlam bir temele oturması hedefleniyor. Onaylanan başvurulara 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz, 150 bin lira tutarında faizsiz kredi desteği sağlanıyor.

6 Şubat 2023'teki depremlerden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'in İslahiye ile Nurdağı ilçelerinde gerçekleştirilen pilot uygulama kapsamında, evlilik öncesi eğitimlerin ardından çiftlere kredileri resmi nikahlarının ardından hesaplarına yatırılacak.

Başvuru yapacak çiftlerin belirli şartları karşılamaları gerekiyor. Bunlar arasında; 18-29 yaş arasında olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, depremden etkilenen bölgelerde ikamet etmek, taşınmaz sahibi ya da hissedarı olmamak, en az 2 ay en fazla 6 ay içinde resmi nikah tarihine kadar zaman dilimi gibi koşullar bulunuyor.

Petrol Fiyatları: Brent ve WTI Güncel Durumu Petrol Fiyatları: Brent ve WTI Güncel Durumu

Adaylar, başvuru süreci ve gerekli şartlar hakkında detaylı bilgiye "www.aile.gov.tr" adresinden ulaşabilirler.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı