HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, sosyal medya hesabından Regaib Gecesi ve Üç Aylar ile ilgili bir mesaj paylaştı. Yapıcıoğlu, mesajında, Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan bu mübarek zaman dilimine kavuşmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Kamuya Personel Alımı İlanı Resmi Gazete'de Kamuya Personel Alımı İlanı Resmi Gazete'de

Yapıcıoğlu, mesajında şöyle dedi:

“Allah’a hamdolsun ki, rahmet ikliminin başlangıcı olan mübarek Üç Aylara kavuştuk. Âlem-i İslam’ın Leyle-i Regaib’ini tebrik ediyorum. Bu gece, Allah’ın rahmet, mağfiret ve bereketinin coştuğu, duaların kabul edildiği, günahların bağışlandığı, kulların affedildiği bir gecedir. Bu gece, Allah’a yakınlaşmak, O’nun rızasını kazanmak, O’nun emir ve yasaklarına uymak için bir fırsattır. Bu gece, kalplerimizi arındırmak, nefislerimizi terbiye etmek, ruhlarımızı yüceltmek için bir vesiledir.”

Gazze’deki soykırım son bulsun”

Yapıcıoğlu, mesajında, Gazze’de İsrail’in saldırıları sonucu yaşanan insanlık dramına da dikkat çekti. Gazze’de binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiğini, yaralandığını, evsiz kaldığını ve açlıkla mücadele ettiğini hatırlatan Yapıcıoğlu, bu mübarek gecenin ve Üç Ayların Gazze’deki soykırım başta olmak üzere yeryüzündeki tüm zulümlerin son bulmasına, mazlumların kurtuluşuna, zalimlerin helakına, Dergâh-ı İlahî’ye rağbet edenlerin affına, hastaların şifasına, insanlığın hidayetine vesile olmasını diledi.

Yapıcıoğlu, mesajının sonunda, Üç Ayların ve Regaib Gecesinin tüm İslam aleminin birlik, beraberlik ve kardeşliğine katkı sağlamasını, ümmetin sıkıntı ve sorunlarına çözüm bulunmasını, barış ve huzurun hakim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ettiğini ifade etti.

Kaynak: (İLKHA)