Genel Kurulda, gündem dışı konuşmalar ve Grup Başkanvekillerinin gündeme ilişkin değerlendirmelerinin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden af talebi kabul edilen Fahrettin Koca'dan boşalan Sağlık Bakanlığına Kemal Memişoğlu ile Mehmet Özhaseki'den boşalan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Murat Kurum'un atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi okundu.

Akdeniz'de 3.2 Büyüklüğünde Deprem Akdeniz'de 3.2 Büyüklüğünde Deprem

Gündem dışı konuşmalar ve Grup Başkanvekillerinin değerlendirmelerinin ardından, Cumhurbaşkanlığı tezkeresi okundu ve yeni bakanların atamaları duyuruldu. TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Kurum'un, atama nedeniyle milletvekilliğinin düştüğü de bildirildi.

Yemin sonrası AK Parti ve MHP milletvekilleri, Memişoğlu ve Kurum'u alkışlarla tebrik etti. Meclis Başkanvekili Bozdağ, yeni bakanlara başarı dileklerini iletti. Ara verilen birleşim sonrasında, AK Parti ve MHP milletvekilleri ile muhalefet partilerinden bazı milletvekilleri, Memişoğlu ve Kurum'u tebrik etti.

Kurum'un milletvekilliğinin düşmesi ile toplam milletvekili sayısı 593'e, AK Parti'nin Meclisteki sandalye sayısı ise 264'e indi.


 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı