Törene Viranşehir Kaymakamı Önder Koç, AK Parti Grup Başkanı ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Şanlıurfa eski İl Emniyet Müdürü ve Kocaeli Milletvekili, TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Veysel Tipioğlu, İstanbul Milletvekili ve Adalet Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, Adıyaman Milletvekili Kurt, İl Başsavcısı Cuma Çoban, Diyanet Akademisi Başkanı Doç. Dr. Enver Osman Kaan, İl Müftüsü Ramazan Tolan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Savcı Mustafa Kuran, AK Parti İlçe Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tekin, üyeler ve çok sayıda insan vardı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Katılımcılar konuşmalarında ibadet amaçlı kullanılan caminin faydalı olmasını temenni ettiklerini dile getirerek bölgede böyle bir camiye ihtiyaç olduğunu vurguladılar. Emek ve katkılarından dolayı herkese teşekkür edilen camide ibadete açıldı ve dualarla birlikte cuma namazı da kılındı.

Viranşehir OSB Hukukçusu Mustafa Kuran Camisi, yaklaşık 3 yıldır inşaatı, kırsal kesimde yaşayan ve OSB'de çalışan vatandaşların yanı sıra buraya iş amacıyla gelen vatandaşların da büyük ihtiyacını karşıladı.

490Df647 6486 4B4F Aab5 38Cff041Ca1F

Viranşehir'de camiler çocuk sesleriyle şenleniyor Viranşehir'de camiler çocuk sesleriyle şenleniyor

Muhabir: Erdal ALTUN