Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ailelere yönelik önemli bir sosyal yardım programını başlatıyor. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş'ın TBMM'de yaptığı açıklamaya göre, ihtiyaç sahibi ailelere her ay 3.571 TL maddi destek verilecek.

Program kapsamında şu ana kadar 164 bin ailenin programa dahil edildiği ve yardım aldığı belirtilirken, sadece maddi destekle sınırlı kalmayacak olan programın, aile içi iletişimi güçlendirmeyi, evlilik öncesi eğitimleri ve gençlere yönelik danışmanlık hizmetlerini içereceği ifade edildi. Ayrıca, Aile ve Gençlik Fonu aracılığıyla gençlere evlilik ve girişimcilik faaliyetlerinde destek olunması da planlanıyor.

Brent Petrolün Varili 81 Doları Geçti Brent Petrolün Varili 81 Doları Geçti

Başvuruların e-devlet kapısı üzerinden yapılabileceği belirtilirken, Bakanlık tarafından gerekli altyapının oluşturulduğu ve sürecin kolay ve erişilebilir hale getirildiği vurgulandı. İhtiyaç sahibi ailelerin devlet dairelerini gezmek zorunda kalmadan, e-devlet şifresi ve gerekli başvuru formunu doldurarak destek ödemesine başvurabileceği ifade edildi. Programın sadece maddi destekle kalmayarak ailelere daha geniş kapsamlı avantajlar sunması, sosyal yardım alanında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)