Otomobil piyasasında son yıllarda oldukça hareketli günler yaşanıyor. Çip krizi, pandemi döneminde küresel üretim ve tedarik zincirinin yavaşlaması gibi etkenler, küresel piyasalarda otomobil fiyatlarını doğrudan etkiledi. Türkiye’de bu etkenlere ek olarak vergi, enflasyon ve döviz faktörleri de eklenince, fiyatlar akıl almaz seviyelere ulaştı. Ancak son dönemde piyasada fiyatlar açısından aşağı yönlü yeni bir hareketlilik başladı.

Türkiye’de otomobil fiyatlarında Kasım ayı itibariyle markalardan peş peşe indirim ve kampanya duyuruları gelmeye başladı. Bu kapsamda otomobil tutkunları bir süredir Mercedes’in E serisi fiyatlarını açıklamasını bekliyordu ve dev marka, Türkiye için serinin fiyatlarını duyurdu. Yeni Mercedes E-Serisi için açıklanan Türkiye fiyatlarında, yüksek seviyeler görüldü. Söz konusu fiyatlar ile Mercedes, kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. İşte detaylar…

YENİ MERCEDES E-SERİSİ FİYATLARI

mercedes-e-klasse-2020

Yeni Mercedes E-Serisi Türkiye fiyatları ortaya çıktı. Açıklanan fiyat listesine göre Mercedes, hedef kitlesine kısıtlı bir kesimi almış durumda. Buna göre benzinli E 180 Edition 1 Exclusive için tüketicilerin 4.220.000 TL ödemesi gerekiyor. Ayrıca benzinli E 180 Edition 1 AMG için de tüketicilerin 4.330.000 TL ödeme yapması gerekiyor.

Mercedes tarafından açıklanan fiyatlara göre dizel E 220 d 4MATİC Edition 1 Exclusive için 5.900.000 TL, dizel E 220 d 4MATIC Edition 1 AMG için de tam 6.050.000 TL ödeme yapılması gerekiyor.

170 VE 197 BEYGİR GÜÇ SEÇENEKLERİ

Ticaret Bakanlığı'ndan Mayıs Ayında 663 Firmaya İzin Belgesi Ticaret Bakanlığı'ndan Mayıs Ayında 663 Firmaya İzin Belgesi

Mercedes E-Serisi modellerde 9G-TRONIC, yani dokuz ileri otomatik şanzıman ile tasarlanan modellerde 1.5 litrelik benzinli versiyonlar 170 beygir, 2 litrelik versiyonlar ise tam 197 beygir güç üretiyor.

Araçlar direkt olarak Almanya’da üretiliyor ve yüksek fiyatları ile her kesime hitap etmiyor. Daha çok makam aracı olarak tercih edilen modeller, kısıtlı bir kesim için satışa sunuluyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)