28 Şubat Davası Sanıklarına Af 28 Şubat Davası Sanıklarına Af

Ankara il ve ilçe teşkilatlarında yönetici olarak görev yapan ve Yeniden Refah Partisi'nden istifa eden 22 kişi, AK Parti'ye katıldı. Altındağ Kültür Sarayı'nda düzenlenen iftar programının ardından gerçekleştirilen rozet takma töreni duygusal anlara sahne oldu.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, programda yaptığı konuşmada, Yeniden Refah Partisi'nden istifa eden isimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında saf tutmakla övdü. Şahin, bu kararlarının partileri ve Türkiye için önemine vurgu yaparak, şükranlarını sundu.

Partiye katılan isimlerin Cumhur İttifakı'nın ve Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durmaya devam ettiklerini belirten Şahin, bu duruşun Türkiye için hayırlı olacağını ifade etti.

AK Parti Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanı adına şükranlarını sunan Şahin, yeni katılımların güç verdiklerini ve birlikte daha güçlü olduklarını dile getirdi.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ise AK Parti'nin yakın zamanda gerçekleştirdiği mitinge yoğun katılım nedeniyle CHP'nin Ankara'daki mitingini iptal ettiğini söyledi. Özcan, yeni katılımların partileri için önemli olduğunu vurguladı.

Partiye katılan isimlere "hoş geldiniz" diyerek seçimde görev yapmanın önemini hatırlatan AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, her oyun önemli olduğunu ve birlikte çalışmanın gerekliliğini vurguladı.

AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin çıkarları doğrultusunda birlik ve beraberlik üzerine kurulu olduğunu belirtti. Oktay, yeni katılımların da bu birlikteliği güçlendirdiğini ifade etti.

Bugün AK Parti'ye katılan Yeniden Refahlıların, Türkiye'nin menfaatlerini göz önünde bulundurarak bir araya geldiğini söyleyen Oktay, birlikte ilerleme sözü verdi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı