İstanbul'un teknoloji ve girişimcilik merkezi olmaya devam ediyor! Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından katılımcıların heyecanla beklediği "Take Off İstanbul", 11-12 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açıyor.

Etkinlik, girişimlerin büyümesi ve rekabet gücünü artırması için uluslararası işbirliklerine zemin hazırlayarak, bölgedeki girişimcilik ekosisteminin küresel çapta bir etki yaratmasını hedefliyor. Bu yılki etkinlik, yenilikçi ürün ve hizmetleri olan girişimlerin geleceği şekillendiren fikirlerle tanışmasına olanak tanıyor.

Dünyanın dört bir yanından katılımcılar, girişimcilik ekosistemindeki faaliyetlerini tanıtmak, yenilikçi girişimlerle tanışmak ve olası iş birliği fırsatlarını tartışmak üzere Take Off İstanbul'da buluşuyor. Teknoloji odaklı yatırım fonları, yatırımcılar ve teknoloji girişimcileri bir araya gelirken, alanında uzmanlar da deneyimlerini paylaşıyor.  Bugüne kadar 755 bin dolarlık ödül havuzuna ulaşan Take Off İstanbul'a 100'den fazla ülkeden 801 davetli girişim, 412 mentor ve yatırımcı, 166 konuşmacı katıldı.

Bu yıl yapay zeka, blockchain, sürdürülebilir enerji ve dijital sağlık gibi alanlardaki teknolojiler derinlemesine tartışılacak. Girişimciler, etkinlik boyunca stantlarda projelerini tanıtarak geniş bir kitleye ulaşma, networking fırsatlarıyla diğer sektör profesyonelleriyle tanışma ve yatırım kurumlarıyla yüz yüze görüşme fırsatı bulacak.

ESA'nın Ariane 6 Roketi Uzaya İlk Yolculuğunu Gerçekleştirdi ESA'nın Ariane 6 Roketi Uzaya İlk Yolculuğunu Gerçekleştirdi

Take Off 20 konsepti ile en yenilikçi ve iddialı girişimler yatırım/hibe ödülleri kazanma imkanı yakalayacak. Bunun yanı sıra etkinlikte yer alan partner kurumlar ve sponsorlar tarafından sunulan özel ödüller, girişimleri küresel pazara açılma yolculuğunda güçlendirecek.

11-12 Aralık'ta İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açacak Take Off İstanbul ile ilgili detaylar ve güncellemeler, zirvenin sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı