Afganistan İslam Emirliği’nde son haftalarda yaşanan şiddetli yağışlar, büyük bir sel felaketine yol açtı. Yüzlerce ev sular altında kaldı, binlerce insan yerinden oldu, binlerce dönümlük tarım arazisinin de zarar görmesine yol açtı.

Yetimler Vakfı, bu felaketten zarar gören bölge halkına yardım eli uzatmak için acil yardım çalışması başlattı.

Almanya'da AfD, Avrupa Parlamentosunda Yeni Aşırı Sağ Grup Kurmayı Planlıyor Almanya'da AfD, Avrupa Parlamentosunda Yeni Aşırı Sağ Grup Kurmayı Planlıyor

Dünyanın birçok ülkesinde yürüttüğü yardım faaliyetiyle hayırseverler ile ihtiyaç içerisindeki insanlar arasında gönül köprüleri kuran Yetimler Vakfı, son haftalarda Afganistan'da yaşanan sel felaketinde zarar gören bölge halkı için hayırseverlerden destek bekliyor.

Yetimler Vakfı, yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Afganistan'da, son günlerde yaşanan şiddetli yağışlar sonucu büyük bir sel felaketiyle karşı karşıya kaldı. Yüzlerce ev sular altında kaldı, binlerce insan yerinden oldu ve acil yardım bekliyor. Sel felaketi, özellikle çocuklar, yaşlılar ve kadınlar için büyük bir tehlike oluşturuyor.

Bu zor günlerde Afganistan halkının yanında olmalıyız. Hayatlarını yeniden kurmak için acil yardımınıza ihtiyaçları var.

Yetimler Vakfı olarak hayırseverlerimize çağrıda bulunuyoruz!

Bağışlarınız, yardıma muhtaç insanlara umut olacak. Birlikte hareket ederek Afganistan'daki bu felaketin yaralarını sarabiliriz."

Kaynak: (İLKHA)