Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi M.E.E'nin polise verdiği ifadede, sınav salonuna girdikten sonra tuvalete gittiğini ve 10 dakika içinde cihazı çalıştırdığını belirttiği ortaya çıktı.

Yapay zeka sisteminin bir saat sonra hata verdiğini iddia eden M.E.E, bunun sonucunda soruları çözemediğini, şüpheli hareketleri dikkat çekince paniğe kapıldığını ve yakalandığını açıkladı.

M.E.E. yaptığı açıklamada: "Hayalim tıp fakültesi kazanmaktı, bunu başaramadım. Kopya çektiğim için çok pişmanım." dediği öğrenildi.

Şüphelinin yurttaki arkadaşlarının da ifadelerini alan güvenlik güçleri, M.E.E'nin yurt dışındaki bir alışveriş sitesinden satın aldığı cihazı yurtta test ettiği ve cihazın sorunsuz çalıştığı bilgisine ulaştı.

M.E.E. Zanlı geçen ay arkadaşlarına, "Mutlaka tıp kazanmam lazım, yoksa babası kızı vermeyecek." ifadesini sıklıkla kullandığını belirtti.

2024 KPSS Ortaöğretim Başvuruları Başladı 2024 KPSS Ortaöğretim Başvuruları Başladı

Girdiği deneme sınavlarından kötü sonuçlar alan M.E.E'nin kız arkadaşı için tıp fakültesini kazanmak istediği, geçen yıl da sınava girerek başarısız olduğu, bu nedenle kopya çekme hazırlığı yaptığı iddia edildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı