Ankara merkezli Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Uluslararası Araştırmacı Projeleri kapsamında doktora öğrencileri ve araştırmacılara verilen burs miktarını artırdığını duyurdu. Yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl başlatılan Uluslararası Araştırmacı Projeleri burslarının, dünyanın seçkin üniversitelerinde uluslararası standartlarda araştırma yapmalarını teşvik etmek amacıyla hayata geçirildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, "Akademik Birikim Programı", "Doktora Sonrası Araştırma Programı", "Genç Beyinler Programı" ve "Uluslararası Bilim İnsanları için Yükseköğretim Kurulu Destek Programları" gibi çeşitli programlar bulunduğu belirtildi. Bu programlardan yararlanan doktora öğrencileri ile araştırmacılara bu yıl için aylık 30 bin lira burs ve 15 bin lira ulaşım desteği sağlanacağı ifade edildi.

YDS/1 Sınav Sonuçları Açıklandı: ÖSYM Duyurdu YDS/1 Sınav Sonuçları Açıklandı: ÖSYM Duyurdu

Açıklamada, burs başvurularının 4 Mart ile 26 Nisan tarihleri arasında yapılabileceği ve başvuru şartlarının "https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/DuyuruDetay" adresinden ulaşılabileceği belirtildi. YÖK'ün bu adımıyla, uluslararası alanda bilimsel araştırmaları teşvik etmeye yönelik önemli bir destek sağlanmış oldu.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı