Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen YÖK Üstün Başarı Ödülleri için başvuruların kapıları açıldı. 13 Mayıs Pazartesi'ye kadar devam edecek olan başvuru sürecinde, eğitim ve bilim dünyasına önemli katkılar sağlayan bireyler ve kurumlar ödüllendirilecek.

Bu yılki YÖK Üstün Başarı Ödülleri, "bireysel", "kurumsal", "özel alan" ve "özel" olmak üzere dört ana başlık altında toplanıyor. Bireysel ödüller kapsamında doktora tezleri için ödüller verilirken, kurumsal ödüllerde ise yükseköğretim kurumlarının yenilikçi çalışmaları dikkate alınıyor.

Özel alan ödüllerinde milli yenilik ve bilim diplomasisi alanındaki çalışmalar ödüllendirilirken, özel ödüllerde ise eğitim ve bilime katkı sağlamış isimlere İlme ve Talebeye Hizmet Ödülü verilecek. Başvuru süreci ve şartlarıyla ilgili detaylı bilgilere YÖK'ün resmi internet sitesinden ulaşılabilecek.

KPSS Lisans Oturumlarına 1 Milyon 642 Bin Kişi Başvurdu KPSS Lisans Oturumlarına 1 Milyon 642 Bin Kişi Başvurdu

YÖK Üstün Başarı Ödülleri, eğitim ve bilim dünyasında öne çıkan başarılı çalışmaları teşvik ederek, sektördeki yenilikçi ve başarılı isimlere hak ettikleri değeri sunmayı amaçlıyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı