Balıkesir'in Edremit ilçesinde bugün meydana gelen bir trafik kazası sonucunda bir yolcu otobüsü devrildi ve 1 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı. Kazada hayatını kaybeden kişinin ismi şu an için açıklanmadı.

Rekabet Kurulu, Nestle Türkiye’yi 347 Milyon Lira ile Cezalandırdı Rekabet Kurulu, Nestle Türkiye’yi 347 Milyon Lira ile Cezalandırdı

Kaza, Çanakkale-İzmir kara yolunun Kızılay Sanayi Döner Kavşağı'nda meydana geldi. Ö.K. yönetimindeki 41 AOS 888 plakalı Pamukkale Turizm'e ait yolcu otobüsü, aydınlatma direğine çarpması sonucu devrildi. Kazaya, arkasından gelen 17 AAD 344 plakalı bir otomobilin de karıştığı belirtildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit İtfaiye Grup Amirliği ekipleri hızla olay yerine ulaştı ve otobüsten çıkarılan yaralılar, çevredeki hastanelere sevk edildi. Yaralılardan 19'u ayakta tedavi edilirken, otomobilde bulunan kişilerin ise kazadan yara almadan kurtulduğu bildirildi.

Kaza ile ilgili soruşturma devam ediyor. Yetkililer, kaza nedenini belirlemek amacıyla detaylı incelemelerde bulunacaklarını açıkladı.

Kaynak: AA