Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) önderliğinde, ülkenin dört bir yanındaki 206 kaza kara noktasında iyileştirme çalışmaları başlatıldı. Bu çalışmalar, 2028 sonuna kadar tamamlanacak.

KGM, yol geometrisinde iyileştirme, kavşak düzenlemesi, bölünmüş yol yapımı ve daha fazlasını içeren çeşitli projelerle trafik güvenliğini artırmaya odaklanıyor. Ayrıca, trafik güvenliği eğitimleri ve akıllı ulaşım sistemleri kurulumu gibi alanlarda da çalışmalar yürütülüyor.

Cevdet Yılmaz: Kamuya Eleman Alınmayacak Diye Bir Şey Söz Konusu Değil Cevdet Yılmaz: Kamuya Eleman Alınmayacak Diye Bir Şey Söz Konusu Değil

Trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliğinin artırılmasıyla ilgili hedefler, önümüzdeki yıllarda trafikte meydana gelen kayıpları büyük ölçüde azaltmayı amaçlıyor. Alınacak önlemlerle, 2030'a kadar trafik kazalarında ölüm ve yaralanmalarda yüzde 50'lik bir azalma hedefleniyor.

Kara yollarındaki altyapı ve güvenlik standartlarının yükseltilmesiyle, yol kullanıcılarının güvenliği ve konforu artırılacak. İşaretleme ve levhalarla yol kullanıcılarına daha anlaşılır ve güvenli bir yolculuk imkanı sağlanacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı