Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Mart ayında gerçekleşecek olan seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yener, YSK'nin ve il/ilçe seçim kurullarının seçimlere hazır olduğunu belirtti.

Yener, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Seçim Gözlem Misyonu heyetini ağırladıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mahalli İdareler Genel Seçimleri sürecine ilişkin çalışmaların son durumu hakkında bilgi veren Yener, ilgili kurumların tüm hazırlıklarını tamamladığını ve seçimlere hazır olduklarını ifade etti.

Seçimlerin Türk halkına ve demokrasiye hayırlı olmasını dileyen Yener, YSK olarak seçim güvenliği için gerekli tedbirlerin alındığını vurguladı. Ayrıca, seçimlerin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda geçmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

İşçi Servisi ile Otomobil Çarpıştı: 10 Yaralı İşçi Servisi ile Otomobil Çarpıştı: 10 Yaralı

YSK'nin oy sayım ve döküm işlemlerinin aralıksız devam etmesi gerektiğini belirten kararını hatırlatan Yener, ramazan ayında oruçlu sandık görevlilerinin işlerini yapmalarında herhangi bir zorluk yaşanmayacağını ifade etti. Siyasi partilerin sandık görevlilerinin ihtiyaçlarını karşılayacaklarına inandığını belirten Yener, oy sayım işlemlerinin sorunsuz bir şekilde devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı