Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamalara göre, Türkiye'nin batı kesimleri başta olmak üzere Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile batı ve orta Karadeniz bölgelerinde bu gece saatlerinden itibaren fırtına bekleniyor. Rüzgarların güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli ve zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde esmesi öngörülüyor.

Fırtınanın beraberinde getirebileceği ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi tehlikeler, ulaşımda aksamalar ve toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtiliyor. Özellikle güvenli alanlarda bulunmak ve gereksiz dışarı çıkmamak öneriliyor.

Sosyal Medyada "Çocuğa İstismar" Görüntülerinde Yer Alan Kadın Gözaltına Alındı Sosyal Medyada "Çocuğa İstismar" Görüntülerinde Yer Alan Kadın Gözaltına Alındı

 Aynı zamanda Marmara ile Kıyı ve Güney Ege'de bu gece, Batı Akdeniz'de ise yarın gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlarla birlikte ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kıyı kesimlerde hortum oluşma riskine karşı uyarılarda bulunuldu.

Meteoroloji yetkilileri, olası su baskınlarına karşı bodrum ve zemin katlarda önlemler alınmasını, sel sırasında araçlarda mahsur kalmamak için dikkatli olunmasını tavsiye ediyor. Ayrıca, kuvvetli rüzgarlar nedeniyle dış mekanlarda bulunan eşyaların güvenli bir şekilde saklanması gerektiği hatırlatılıyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı