Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı bölgesinde saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 4 PKK/YPG’li teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Zeytin Dalı bölgesinde saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 4 PKK/YPG’li terörist hain emellerine ulaşamadan etkisiz hale getirildi” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan G7 Liderler Zirvesi Sonrası Yurda Döndü Cumhurbaşkanı Erdoğan G7 Liderler Zirvesi Sonrası Yurda Döndü

Zeytin Dalı bölgesi, Türkiye’nin 20 Ocak 2018’de başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı ile kontrol altına aldığı Suriye’nin Afrin ilçesi ve çevresini kapsayan bir bölgedir. Türkiye, bu harekâtı, sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütü PKK/YPG’nin bölgedeki varlığını sonlandırmak amacıyla gerçekleştirdiğini açıklamıştır. Türkiye, PKK/YPG’yi terörist bir örgüt olarak tanımlamaktadır.

Zeytin Dalı bölgesinde, Türkiye’nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile PKK/YPG arasında zaman zaman çatışmalar yaşanmaktadır. Türkiye, bölgede terör örgütüne karşı mücadelesini sürdürmektedir.

Kaynak: (İLKHA)