Patili dostlar emin ellerde Patili dostlar emin ellerde

Şanlıurfa Valiliği himayelerinde, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı koordinesinde 36 engelli genç için yemin töreni programı düzenlendi. 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı tören alanında gerçekleştirilen programda engelli gençler yemin ederek temsili asker oldu.

Programda ailelere hitap eden Vali Hasan Şıldak, “Bugün özel bir gün. Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Mehmetçiğimiz ülkemizin göz bebeği. Böylesine güçlü bir orduya, meziyetleri yüksek olan bir asker ocağına sahip olmak ülkemizin en büyük gücü ve sahip olduğu en büyük değerlerden biridir. Mehmetçiğimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve ordumuzla iftihar ediyoruz.” dedi.

I M G 20240516 W A0013

Vali Şıldak, “Çocuklarımızı, gençlerimizi Mehmetçiklerimizin yanında böylesine seçkin bir askeri birlikte Osmanlı İmparatorluğu döneminden gelen tarihi bir geçmişe sahip 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığımızda, asker ocağında onları bir gün misafir ederek gerçek bir asker olarak, yemin ederek, topluma tekrar dahil etmemiz son derece anlamlıdır. Gençlerimiz bugün asker oldular, onları tebrik ediyorum. Sevgili gençlerimiz; siz artık, tıpkı bizler gibi şerefli Türk ordusunun birer neferi oldunuz. Yemin ettiniz, bu yemininizde de ülkemizi, cumhuriyetimizi, milletimizi, bütün insanlarımızı seveceğinize, sayacağınıza ant içtiniz. Andınız, yemininiz kutlu olsun, sizlere sağlık ve sıhhat içerisinde her zaman yanınızda olduğumuzu ve aranızda olduğumuzu bugün bir kez daha göstermiş oluyoruz. Devletimiz bütün özel insanlarımızı, erkek, kadın, genç, yaşlı hepsini kuşatan bir sevgi zinciriyle sarmalıyor ve onları kucaklıyor.” ifadelerini kullandı.

Programa Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Üzeyir Durmuş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici, 2. İdare Mahkemesi Başkanı Derviş Yıldızoğlu, şehit ve gazi dernekleri ile engelli bireylerin aileleri katıldı.

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU