Sağlık alanında yapılan düzenlemeleri içeren yasa, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda, sağlık sektörüne büyük bir güç kazandıracak olan kanun değişikliğiyle 9 bin yeni sözleşmeli sağlık personeli alınması kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani'den Kritik Telefon Görüşmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani'den Kritik Telefon Görüşmesi

Yapılan düzenlemeler arasında, mesleğini serbest olarak icra eden diş tabiplerinin ağız ve diş sağlığı muayenehanelerinde istihdam edilmesi, ebelerin normal doğum eylemlerini gerçekleştirebilmesi ve acil tıp ana dal uzmanlarının yan dal uzmanlıklarında faaliyet gösterebilmesi gibi önemli maddeler bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Milletimize ve sağlık camiasına hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İLKHA)